Dzień z życia kociej mamy – jak opiekować się kotami, aby były zdrowe i szczęśliwe

Każdy dzień rozpoczynamy tak samo. Dzwoni budzik i kociaki wstają razem ze mną. Czasem gdy pośpię za długo, Walter robi mi osobiście pobudkę swoim „miał miał miał”. Gdy już jestem na nogach kociaki wiedzą, że zaraz dostaną swoje śniadanie. Plątają się szczęśliwe między nogami, oczekując na kocie pyszności. Najpierw trzeba im dać jedzonko, żebym mogła potem spokojnie przygotować swój posiłek.

Koty dostają puszki wysokomięsne bez zawartości zbóż. To jest bardzo istotne w codziennej diecie kotów. Koty są zwierzętami mięsożernymi. Ich organizmy świetnie radzą sobie z dietą, która bogata jest w białko oraz tłuszcz zwierzęcy. Oczywiście zawsze niedaleko leży również miska ze świeżą wodą.

Kot szczęśliwy to kot najedzony, ale czy aby na pewno? Koty które, przebywają w domu cały dzień mogą się nudzić. Warto im dostarczyć małych atrakcji w postaci zabaw, zainteresować się nimi i poświęcić im trochę czasu. Moje kociaki uwielbiają wędkę oraz gonienie za papierkami. Czasem bawimy się laserem, ale muszę pamiętać, żeby po zabawie dać im smakołyki w postaci nagrody. Nie można też zapomnieć o smyraniu i głaskaniu, jeżeli mają tylko na to ochotę i wyrażą swoją kocią zgodę.

Gdy kociaki są najedzone, wybawione to czas na spanie. U nas kociaki mają swoje legowiska, ale również korzystają z wszystkich innych miejsc w mieszkaniu gdzie mogą się położyć.  Staram się nie zakłócać kotom snu, w końcu to ich najważniejsza część dnia.

Koty są stworzeniami, po których nie zawsze widać, czy im coś dolega. Dlatego obserwujmy ich codzienne zachowanie i nie zapominajmy o kontrolnych wizytach u weterynarza.

 

Autor: Joanna z https://rudykadr.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *