Żwirek roślinny – jesteśmy bardziej eco

Zastanawialiście się kiedyś nad tak wysokimi temperaturami latem w Polsce? Fale upałów i susze zaczynają już być stałym elementem. Zjawiska te nie są przypadkowe. Wywołaliśmy je MY. Wywołaliśmy je my i my możemy je zatrzymać, a może nawet kiedyś naprawić.

Jako producenci produktów naturalnych, ekologiczny i biodegradowalnych zwracamy szczególną uwagę na to, aby na każdym etapie naszych działań nie szkodzić środowisku albo przynajmniej szkodzić jak najmniej. Dlatego chcielibyśmy wyjaśnić jedną rzecz.
Nie zgadzamy się z pewną, oczywistą dla nas kwestią, która pojawia się w działania marketingowych producentów i niestety powtarzana przez wielu użytkowników.
Żwirek naturalny to żwirek ekologiczny. Czy aby na pewno? Otóż na pewno NIE.
Żwirek naturalny nie jest jednocześnie żwirkiem ekologicznym.

Żwirek bentonitowy, krzemionkowy (silikonowy), zeolitowy to żwirki pochodzenia skalnego. Skała jest naturalna owszem, ale jest to surowiec kopalniany. Idąc tym tropem, węgiel też jest naturalny. Większość produktów dostępnych na polskim rynku przemierza setki kilometrów, aby trafić do kuwety waszego kota… Na terenie Polski te substancje występują w znikomych ilościach i ich wydobycie u nas właściwie nie istnieje. A to, że skała nie odrośnie w ciągu kilku lat to chyba nie musimy wyjaśniać.

Dlatego zachęcamy każdego kociego opiekuna, do spróbowani żwirków roślinnych. Nawet jeśli nie są one idealne w 100% to jesteśmy przekonani, że warto wybrać wersje bardziej eko.

My produkujemy tylko z lokalnych surowców. Jeśli to możliwe, pozyskujemy surowiec będący produktem ubocznym innej produkcji. Nasze produkty są w 100% pochodzenia roślinnego, dzięki czemu są w pełni biodegradowalne i ekologiczne. Opakowania 5l są papierowe, a nie foliowe. W przyszłości większe opakowania również chcemy wprowadzić w wersji papierowej.

Chcemy być częścią lepszego jutra. A Wy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *